komentarz po połowie rundy

Po połowie rundy –  pora na kilka słów komentarza

Z naszej II gr Klasy Okręgowej zgodnie z Regulaminem Rozgrywek spada JEDNA drużyna i awansuje do IV ligi JEDNA drużyna. Aktualnie to odpowiednio Meteor Pinczyn i Gwiazda Karsin. Te dwie drużyny zrobią miejsce dla zwycięsców III gr. A klasy (Wda Lipusz) i IV gr A klasy (Powiśle II Dzierzgoń)

Trudniej ocenić ile zespołów spadnie z IV ligi, gra w niej 5 drużyn, które awansowały z II gr K. O. i które mogą do niej spaść. Są to:

Rodło Kwidzyn (pewny kandydat do awansu); Powiśle Dzierzgoń(pewny średniak) oraz przebywające aktualnie na miejscach spadkowych: KP Starogard Gd (dobry zespół,który po ustabilizowaniu formy zacznie zdobywać punkty); Gryf 2009 Tczew( pod ręką nowego trenera Ireneusza Cymonowskiego, sądzę że rozpocznie marsz w górę tabeli) i Centrum Pelplin.

Przy odrobinie szczęścia( o które będzie walczyć  te pięć drużyn) z naszej grupy spadnie tylko JEDNA dryżyna. W czarnym scenariuszu maksymalnie CZTERY drużyny.

ORŁOWI do bezpiecznego miejsca brakuje aktualnie 6 pkt, a przed nami 22 mecze.

Wszystko się może zdarzyć.

Tymczasem nasze drużyny juniorskie – Junior Młodszy(B) i Junior Młodzik(D1) zajmują po połowie rundy PIERWSZE miejsca w swoich grupach rozgrywkowych