Newsy po 12 tygodniu

Kilka informacji dotyczących minionego weekendu – zaczynamy od IV ligi.

    Zastanawiam się skąd taka siła finansowa i siła pilkarskich umiejętności w małym 8 tysięcznynym mieście. Dwie drużyny w IV lidze – Wierzyca zdecydowany lider  a za nią 10pkt mniej Centrum. Tylko gratulować. Zresztą wszystkie drużyny które awansowały do IV ligi z "naszej"  II grupy V ligi spisują się bardzo dobrze. W pierwszej szóstce jest 5 drużyn z południa województwa.    Oprócz Pelplińskich         zespołów są  to Grom Nowy Staw(będzie walczył o awans do ostatniej kolejki), Powiśle Dzierzgoń i KP Starogard Gd.

    W naszej grupie V ligii po 2 kolejkach,  wygląda na to że Chojniczanka chyba odpadnie z walki o awans. Przegrała 2 mecze        z   Żuławami 0 :2 i z Radunią 0 :3. Wszystko wskazuje że drużyny z Nowego Dworu Gdańskiego i Stężycy powalczą o IV ligę.

   Pora zajrzeć na nasze podwórko. Trzej zawodnicy zimą przeszli z ORŁA do innych klubów  . Dawid Kwaśniak     z          Keramzytem Szprudowo w A klasie grał mecz wyjazdowy przeciwko Delcie Miłoradz , wszedł na boisko w 46 minucie,. Niestety nie pomógł drużynie która przegrała 0 :1 mimo że od 60 minuty grali przeciwko 10 zawodników Delty, a od 75' przeciwko 9. Maciej Saczuk i     Patryk Zittrich przeszli do Powiśla II Dzierzgoń. Pierwszy z nich grał w I kolejce 70',  w drugiej wszedł na boisko w 65'. Drugi z nich zagrał w I kolejce 45', a w II kolejce poza kadrą meczową. Nasz nowy zawodnik  Jonasz Gdaniec(98) zagrał w I kolejce cały mecz, a w sparringu z Potokiem Pszczółki strzelił(obrońca) swą pierwszą bramkę w barwach ORŁA SUBKOWY.[ Zawsze jak kogoś pochwalę to potem „obniża loty”,    mam nadzieję,  że teraz tak nie będzie].

   Nasi sąsiedzi z A klasy Wisła Tczew ledwo zremisowała 1 : 1 z Błękitnymi Kmiecin.Miejmy nadzieję, że w następnych      kolejkach      pójdzie lepiej. Świt Radostowo miał ogromnego pecha przegrywając 2 : 3 ze Spójnią Sadlinki, tracąc bramkę w doliczonym czasie gry.   Pogoń  Tczew III liga kobiet/trener Mateusz Sroka/ wygrała 9 : 0 z Canicułą Bytów

    Dla mnie osobiście najważniejszą informacją z soboty 25.03.2017r była śmierć Pawła Zarzecznego, wybitnego dziennikarza –    nie   tylko sportowego. Kto szuka więcej info na ten temat zapraszam na stronę weszło.com(link obok po prawej)