Wreszcie ruszamy

Wreszcie i my możemy napisać, że gramy. Nasi zawodnicy trenowali i grali sparingi jak tylko na to przepisy pozwalały. Ale gra w lidze jest tym na co wszyscy czekali. Teraz wreszcie ruszamy z rozgrywkami ligowymi. Jak to będzie – zobaczymy. Forma nasza i naszych przeciwników jest wielką niewiadomą. Postaramy się relacjonować wydarzenia boiskowe.

23 kwietnia 2021 (piątek) 17:00 w Przemysławiu zagra junior D1

24 kwietnia 2021 (sobota) o 16:00 seniorzy w Subkowach będą podejmować Victorie Kaliska.

Czas pandemii częściowo przeszkodził w przygotowaniach, ale zespół gotowy na ligę. Dołączyło do nas 4 zawodników: Bzowski Radosław (wcześniej Centrum Pelplin), Adam Czerwiński (Wisła Tczew), Maksymilian Deja i Filip Zieliński (obaj Wierzyca Pelplin). Nasze szeregi opuścili: Tomasz Skalski i Wojciech Szoska (obaj WKS Lignowy Szlacheckie). Łukasz Skaliski i Mateusz Klinkusz (obaj Pomezania Malbork).

Całe rozgrywki w skutek pandemii zostały zmodyfikowane.

Pomorski Związek Piłki Nożnej prezentuje zatwierdzone przez Zarząd, skorygowane kalendarze rozgrywek IV ligi (kobiet i mężczyzn), klas okręgowych, klas A, B oraz rozgrywek młodzieżowych.


Kalendarze zakładają start rozgrywek po 19 kwietnia 2021 r.

Terminarze klasy okręgowej wymagają dokonania zmiany w regulaminie (podział na grupy), więc zostaną przedstawione w najbliższych dniach. 24/25 kwietnia: KO-I dogrywają kolejkę nr 19, KO-II dogrywa kolejkę nr 18, SKO dogrywa kolejkę nr 21. Po 25 kwietnia – na podstawie tabel robimy podział na grupę A i B (mistrzowska i spadkowa) i tworzymy nowe terminarze.

W świetle dzisiejszej konferencji Ministra Zdrowia oraz w oparciu o artykuł na stronie rządowej, Pomorski Związek Piłki Nożnej stoi na stanowisku, że możliwe jest wznowienie wszystkich rozgrywek (juniorów oraz seniorów amatorów). Mecz piłki nożnej mieści się we wspomnianym na konferencji limicie 25 osób (uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu) – 2×11 plus 3 sędziów.

Oczywiście śledzić będziemy Dziennik Ustaw, aby poznać precyzyjne zapisy dotyczące obostrzeń w sporcie.