Podsumowanie sezony 2023/2024

Już Polska gra na Euro 2024, ale my musimy podsumować sezon. Stowarzyszenie Krzewienia Kultury Fizycznej Orzeł Subkowy, jak nazwa mówi krzewi kulturę fizyczną wśród mieszkańców Gminy Subkowy oraz reprezentuje nas w całym województwie pomorskim. Zjeździliśmy sąsiednie powiaty oraz m.in. Słupsk, Gdańsk, Czersk, Lipusz, Gardeję czy Puck. Sezon 2023/2024 zakończyły wszystkie nasze zespoły – (15 czerwca zakończył ligę junior C1). Ten sezon musimy uznać za jeden z najlepszych w historii jeżeli chodzi o ilość zawodników i posiadanych drużyn. W rozgrywkach ligowych Pomorskiego Związku Piłki Nożnej oraz Pomorskiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej grało naszych 10 zespołów:
1. Seniorzy B klasa (2008- 1979) – trener Damian Ostrowski
2. Junior 2009-2010 – C1 – trener Damian Jamróg
3. Junior 2011-2012 – D1 – trener Jacek Lisewski
4. Junior 2013-2014 – E1 – trener Marcin Czerwiński
5. Junior 2014 – E2 – trener Marcin Czerwiński
6. Junior 2015 – 2016 – F1 – trener Maciej Chyła
7. Junior 2017-2019 – G1 – trenerzy Adam Zakrzewski i Szymon Stangel
8. Juniorki młodsze – siatkówka – trener Anetta Mizura Stencel/Dariusz Nawój
9. Młodziczki – siatkówka – trener Anetta Mizura Stencel
10. Kindery – siatkówka – – trener Anetta Mizura Stencel
Liczba czynnych uczestników naszych zajęć to prawie 200 zawodników i zawodniczek. Według skromnych, uśrednionych kalkulacji 45 tygodni zajęć x 2 treningi po 90 godziny = 135 godzin treningu w sezonie i około 40 meczy/sparingów w weekend x średnio 3 godziny = 120 godzin. Daje to około 255 godzin w roku zajęć dla każdego zawodnika. Oczywiście jest to uproszczenie – część grup trenuje częściej, część zespołów gra więcej w weekendy. Spełniamy wymagania na licencje klubowe, mamy fajne zaplecze sportowe. Korzystamy z dofinansowań z Gminy Subkowy, Starostwa Powiatowego w Tczewie, Ministerstwa Sportu i Turystyki, posiadamy sponsorów oraz oczywiście rodziców i składki (do każdej dotacji musi być wkład własny i bez tego nie mogli byśmy pisać projektów). Jesteśmy certyfikowaną szkółką PZPN.
Wszystko to dzieje się dzięki zaangażowaniu naszych zawodniczek i zawodników oraz wsparciu rodziców. Każdy trening to mozolna praca bez fajerwerków i zdjęć – widać ewentualnie weekendowe mecze na fb w relacji 😉. To rodzice dowożą młodzież i zostają często na całe treningi z najmłodszymi. Kibicują im i wspierają zarówno w sukcesach jak i porażkach. Starsi są już świadomi, że sport i aktywne spędzaniu czasu to zdrowie, nauka współpracy i współdziałania i dużo doświadczeń (np.: pierwsza podróż z trenerem busem na turniej czy punktualność czy sumienność).
Wynik sportowy nie jest dla nas miernikiem sukcesu, jest nim rozwój umiejętności. Każdy sumiennie trenujący jest zwycięzcą.
Każdy zespół miał swoje sukcesy i porażki. Seniorzy w tym roku awansowali do A klasy, prawie cały sezon będą liderem swoich rozgrywek. Nich to będzie inspiracja dla naszej młodzieży. Czekamy jak nasi juniorzy zaczną wchodzić to tego zespołu (już kilku trenuje 😉)
Drodzy zawodnicy i zawodniczki, szanowni trenerzy oraz rodzice i sponsorzy
Chciałbym wyrazić moje serdeczne podziękowania za Wasze zaangażowanie, poświęcenie i wsparcie. Wasza praca i determinacja były nieocenione w naszych osiągnięciach sportowych oraz osobistych. Dziękuję Wam za niezwykły zapał, który udzielacie nam każdego dnia, za profesjonalizm i motywujące podejście.
Trenerom, dziękujemy za inspirujące treningi i przygotowanie naszych zawodników do rozgrywek i zawodów. To dzięki Wam dzieci i młodzież zyskały bezcenną pasję do sportu, a sukcesy są owocem Waszego zaangażowania.
Rodzicom, dziękujemy za obecność na meczach i zawodach, za dopingowanie, komentarze i wsparcie dla naszych młodych zawodników. Wasza troska o ich zdrowie i dobre samopoczucie jest nieoceniona.
Sponsorom za wsparcie finansowe – na transport, sprzęt sportowy, wynagrodzenia kadry i wiele innych rzeczy, których nie za bardzo widać, a kosztują.
Jesteśmy wdzięczni za Waszą wspólną pracę i za to, że razem tworzymy nie tylko drużynę, ale także prawdziwą rodzinę.
Zarząd SKKF Orzeł Subkowy

Wspierają nas:

🎖RODZICE

🥇 Gmina Subkowy – Urząd Gminy w Subkowach

🥇 Starostwo Powiatowe Tczew

🥇Rollmax

🥇Zakki-schody.pl

🥇Bol – Trans

🥇 Latocha

🥇Handel i Pośrednictwo Nieruchomościami Adam Litawa

🥇Agros TJ

🥇Dovista

🥇Stolarstwo – Kalkowski

🥇MAKO Okna i Drzwi Tczew

🥇 Drobik – sklep mięsny

🥇Sklep Anna Malmur