DRUGI MECZ NA WIOSNĘ – DRUGIE ZWYCIĘSTWO

W dniu dzisiejszym seniorzy ORŁA Subkowy rozegrali kolejny mecz ligowy V Ligi, tym razem wyjazdowy, z drużyną POWIŚLA II Dzierzgoń.

Wygraliśmy 5-2 /2-1/ po golach Michała KALINOWSKIEGO, Dawida SMOLINSKIEGO, Gustawa ANDRZEJEWSKIEGO, Krzysztofa KOŁODZIEJA i Macieja SZOSKI.

Udając się na mecz wiedzieliśmy, że nie będzie to „spacerek”. I tak faktycznie było. Silny, boczny wiatr, do tego znane z nie najlepszej jakości boisko i kilku znanych piłkarzy grających w POWIŚLU /notabene nawet Paweł WSZOŁEK na trybunach – przyjechał pokibicować bratu/. Początek meczu wyrównany, kilka stałych fragmentów gry dla obu drużyn. W 24′ obejmujemy prowadzenie po golu Michała KALINOWSKIEGO, w 27′ poprawia Dawid SMOLIŃSKI, po ładnej składnej akcji. I gdy wydaje się, że na przerwę zejdziemy z dwubramkową zaliczką, dostajemy bramkę na 1-2 „do szatni”. Druga połowa rozpoczyna się od bardzo agresywnej gry POWIŚLA, skutkiem czego mamy remis 2-2. Przez kilka minut zaczęło robić się nerwowo w Naszej drużynie, dużo niedokładnych podań, szybkich strat piłki. Przychodzi 62′ meczu i mamy rzut rożny. Doskonałe dośrodkowanie SMOŁY i jeszcze lepsza główka GUCIA i 3-2 dla Nas, po ośmiu minutach KOŁEK strzałem z dystansu podwyższa na 4-2 i robi się spokojniej. Przeciwnik próbuje jeszcze zdobyć bramkę kontaktową, ale kilka bardzo dobrych interwencji Naszego bramkarza i obrońców, a także trochę szczęścia /ponoć sprzyja lepszym/ i mecz zbliża się do końca. Sędzia dolicza 6′ i w ostatniej akcji meczu, po kontrze SZOCHA MŁODY ustala wynik meczu na 5-2 dla ORŁA Subkowy.

Podsumowując grę Naszej drużyny uważam, że zagraliśmy chyba słabsze spotkanie aniżeli w derbach, ale liczy się wynik. 6 pkt po dwóch kolejkach rundy wiosennej musi cieszyć. Do tego wspaniała atmosfera w drużynie /dzięki trener Andrzej BORYS – twoja zasługa/ oraz chęć walki i wygrywania – czego chcieć więcej?!.

TAK TRZYMAĆ PANOWIE!!!

Skład ORŁA: Mateusz KLINKUSZ – Szymon GRZELAK (Ż), Paweł DOMKE, Jacek CIOSEK, Gustaw ANDRZEJEWSKI – Krzysztof KOŁODZIEJ, Michał KALINOWSKI, Dawid SMOLINSKI /71′ Maciej SZOSKA/, Michał DOMKE /83′ Tomasz SKALSKI/ – Michał ALABURDA /62′ Adam ZAKRZEWSKI/, Adrian TAMOWICZ (Ż) /74′ Franciszek RYTLEWSKI/.